Aktuální informace – start on-line výuky BIG BEN

by / Friday, 17 April 2020 / Published in Novinky, aktuality

Vážení rodiče a studenti,
měsíc nucené karantény je za námi a tak bychom Vás rádi informovali o aktuální situaci v jazykové škole BIG BEN.

Ministerstvo zdravotnictví ČR tuto středu zveřejnilo orientační plán uvolňování karanténních opatření v souvislostí s nákazou Covid-19. Dle tohoto plánu je téměř jisté, že budeme moci otevřít kurzy pro veřejnost nejdříve od 25. května 2020, spíše ale až v průběhu června a to ještě v omezeném režimu (do 5 osob). S velkou pravděpodobností se tedy osobně uvidíme až v září.

Protože jsme tušili spíše pesimistický scénář, v posledních 2 týdnech jsme usilovně pracovali na přípravě a metodice on-line výuky, mj. ve spolupráci s paní Pavlou Milerski z nakladatelství MacMillan Education. On-line výuku bychom rádi nastartovali v kurzech od úrovně GRADE 3 a výše (tj. až do úrovně CAE), tzn. tam, kde je to technicky proveditelné a má to nějaký smysl, aniž by výrazně utrpěla efektivita a kvalita vzdělávání.


<<< ONLINE VÝUKA – INFORMACE PRO KURZY GRADE 3 A VÝŠE (CAE) >>>

 • Ostrý režim budeme spouštět od pondělí 20.4.2020, naši lektoři už se na své studenty velmi těší:-)
 • Kurzy budou probíhat ve standardních dnech a časech a většinu kurzů povedou i stejní lektoři jako v 1. pololetí.
 • Online výuka bude probíhat formou videohovoru na platformě ZOOM, která je z pohledu uživatele (studenta) maximálně jednoduchá a nevyžaduje žádnou registraci. Bude možno ji spustit na jakémkoli PC, notebooku, tabletu, či chytrém mobilu s internetovým připojením.
 • Jak to bude prakticky fungovat? Lektor rozešle den předem (nebo ráno v den výuky) všem studentům email ve kterém bude pozvánka k výuce, tzn. speciální odkaz. Po rozkliknutí odkazu se automaticky nainstaluje a spustí platforma Zoom s naší online výukou BIG BEN.
 • Výuka bude koncipována tak, aby nijak nezatěžovala rodiče dětí domácí přípravou a úkoly, naopak by jim měla přinést 40 minut oddechu:-)
 • Prosíme o trpělivost a shovívavost vyskytnou-li se ze začátku nějaké technické potíže a komunikační šumy.
 • Předpoklad je, že výuka online by mohla probíhat do 19. června 2020 a měli bychom tak být schopni nahradit většinu neodučených hodin.
 • Hodiny, které nebudeme schopni online výukou nahradit, budeme studentům v kurzech GRADE 3 a výše kompenzovat dvěma způsoby:
 1. VRÁCENÍ 70% poměrné části neodchozeného školného za 2. pololetí šk. roku 2019/2020 (formulář pro vrácení bude ke stažení na www.big-ben.cz)
  -anebo-
 2. ODEČTENÍ 100% poměrné části neodchozeného školného ve formě slevy z 1. pololetí škol. roku 2020/2021 (sleva bude odečtena automaticky při rezervaci kurzu 2020/2021)

!!! Soutěžte s námi o 5x originálních hrnků BIG BEN SCHOOL na naší Facebook stránce:  https://www.facebook.com/bigbenschoolcz/


<<< INFORMACE PRO KURZY PRESCHOOL a GRADE 1,2 >>>

V kurzech pro nejmenší děti, tzn. úrovně PRESCHOOL a GRADE 1,2 online výuku nabízet nebudeme. Naše výuka u malých dětí je postavena především na interakci s učitelem, na práci ve skupině s ostatními dětmi, používání didaktických pomůcek, pohybových aktivit, apod. Z našeho pohledu by výuka online nebyla efektivní a nedala by se považovat za rovnocenou náhradu klasické výuky.

V kurzech PRESCHOOL a GRADE 1 proto nabídneme rodičům dvě možnosti kompenzace:

 1. VRÁCENÍ 70% poměrné části neodchozeného školného za 2. pololetí šk. roku 2019/2020 (formulář pro vrácení bude ke stažení na www.big-ben.cz)
  -anebo-
 2. ODEČTENÍ 100% poměrné části neodchozeného školného ve formě slevy z 1. pololetí škol. roku 2020/2021 (sleva bude odečtena automaticky při rezervaci kurzu 2020/2021)

Jsme si vědomi, že žádné řešení nebude nikdy 100% ideální. Naší prioritou je zachovat výuku alespoň online formou (tam kde je to možné) a minimalizovat negativní dopady pro všechny strany, tj. zejména rodiče a děti. Současně chceme zabezpečit naše kmenové lektory, kteří se i přes státní pomoc potýkají s existenčními problémy.


<<< INFORMACE K ZÁPISU NA ŠKOLNÍ ROK 2020/2021 >>>

Zápis do jazykových kurzů na příští školní rok 2020/2021 proběhne místo obvyklého květnového termínu zhruba na konci srpna 2020. O spuštění on-line registrace Vás budeme s dostatečným předstihem informovat.

Více informací na emailu info@big-ben.cz nebo tel. 777 562 788.

Děkujeme a přejeme všem pevné zdraví a klidný víkend.
Váš BIG BEN

TOP